Tule mukaan kannatusyhdistykseen!

22.01.2021
Henna-Maija Syrjälä

Perustimme vuonna 2014 yhdistyksen tukemaan Luetaan yhdessä -verkoston toimintaa. Tuolloin perustamisen tarkoituksena oli varmistaa Luetaan yhdessä -verkoston rahoitus, mikäli Suomen Akateemisten Naisten Liitto ei olisi kelpoinen vastaanottamaan rahoitusta RAY:ltä. Liitto katsottiin hakukelpoiseksi ja perustamamme yhdistys unohtui sen jälkeen pöytälaatikkoon. Nyt on aika aktivoida yhdistys uudelleen!


Järjestämme yhdistyksen etävuosikokouksen torstaina 4.2. Zoomin välityksellä. Tarkoituksena on valita kokouksessa yhdistykselle toimiva hallitus, joka voisi kehittää jäsenistön tuella uudenlaista ja innovoivaa tukitoimintaa Luetaan yhdessä -verkostolle. Kiinnostaisiko sinua olla mukana ideoimassa ja luotsaamassa Luetaan yhdessä -verkoston toimintaa uudesta näkökulmasta? Liity jäseneksi ja tule mukaan vuosikokoukseen. Ilmoittaudu jäseneksi täällä. 


Tilaa uutiskirje

Julkaisemme verkostomme vapaaehtoisille tarkoitettua uutiskirjettä viisi kertaa vuodessa.
Valitse uutiskirje:

Sähköpostiosoitteesi: